Představujeme se
 
Naše referenceVaše otázkyKontakt
 
 
     Hledáme vhodného partnera pro správu naší sítě. Můžete nám poskytnout Vaše servisní služby i v případě, že jste nerealizovali dodávku?
Samozřejmě. Společnost Friends of Nets je autorizovaným partnerem řady světových výrobců a to nám umožňuje poskytovat široké spektrum servisních služeb všem našim klientům. Vyčleníme pro Vás počítačové specialisty, kteří s Vámi budou systematicky spolupracovat na rozvoji a údržbě Vaší sítě.

     Naše síť se v poslední době chová "podivně". Dochází ke zpomalení a výpadkům…
V tomto případě nabízíme měření, analýzu a diagnostiku Vaší počítačové sítě. Výsledkem bude podrobná písemná zpráva o stavu a příčinách problémů.

     Je v současné době možné zajistit opravdu bezpečnou sít včetně připojení k Internetu?
Ano. Nejprve provedeme otestování bezpečnosti Vaší sítě, vytvoření bezpečnostní mapy a odhalení slabých míst v síti. O výsledku vystavíme detailní report a doporučíme řešení. Pro bezpečné připojení k Internetu je nezbytným minimem Firewall. Dále můžeme nabídnout Intrusion Detection System, který bude nepřetržitě monitorovat provoz na Vaší síti. Je důležité používat antivirové programy na více úrovních, správně nakonfigurované operační systémy, apod. Bezpečnost IT je jednou z našich velkých priorit.

     Je možné zajistit vzdálený přístup našich pracovníků do naší sítě?
Ano, poměrně jednoduše. Řešením je např. použití klasického Remote Access Serveru. Tyto servery pro vzdálený přístup poskytují víceúrovňové zajištění heslem, uživatelskou autentizaci, audit uživatelského přístupu a podporu řady dalších autentizačních systémů.

     Naše síť je založena na Ethernetu a již nedostačuje nárokům našich aplikací…
V takovém případě Vám zajistíme zvýšení propustnosti sítě. Před každým takovým krokem provedeme detailní analýzu stávajícího řešení sítě. Z ní vyplynou nezbytná opatření. Obecně je možné zlepšit propustnost prostým zvýšením přenosové rychlosti např. využitím Gigabit Ethernet technologie, případně rozdělením sítě do více virtuálních lokálních sítí.

     Naší sítí bychom potřebovali také pokrýt nepříliš vzdálenou budovu. Jaké řešení nám můžete nabídnout?
Nejlepším řešením je osadit propojované body bezdrátovými pojítky. Například tzv. laserová pojítka bez potíží překlenou vzdálenost několik set metrů. Jejich instalace nepodléhá schválení Českého Telekomunikačního Úřadu a provoz není zpoplatňován.

     V poslední době se hodně mluví o technologii virtuálních privátních sítí. Jak je možné ji využít při realizaci globální pobočkové sítě WAN?
Technologie virtuálních privátních sítí (VPN) využívá IP prostředí Internetu. Data jsou zabezpečena šifrováním a jsou tak chráněna před nežádoucím útokem. Pro realizaci globální sítě WAN stačí v každé pobočce Internetové připojení a vhodný směrovač. VPN tunel je vytvářen a ukončován na těchto směrovačích a pro koncové stanice je prostředí zcela transparentní. Výhodnost tohoto řešení roste při komunikaci na větší vzdálenosti.

 
 

Kdo jsou Friends of Nets?

 Team spolehlivých odborníků
My ve Friends of Nets víme dobře, o čem je naše práce a společně řešíme problémy, které komplikují Vaši práci. Jsou pro nás výzvou i zábavou. Svoji práci máme rádi. Bez obav - vyznáme se!
 Team dobrých partnerů
Pro každého našeho klienta se chceme stát dobrým obchodním partnerem, na kterého je opravdový spoleh. Bez obav - podržíme Vás!
 Váš tým...
Nechte nás hrát ve Vašich barvách! Nebojte se na nás vsadit a dát nám svou důvěru. Vaše důvěra nás zavazuje...
 
 

© 2008 Accelerando Praha. All Rights Reserved.